Otsi!

Kummi-viigipuu

Ficus robusta
Kummi-viigipuu kuulub viigipuude suurde ja laia perekonda. Ta on välimuselt väga sarnane viigipuu tienekesega, erinevuseks on lehtede teine värvus. Tinekese lehed on helerohelise-valgekirjud ja kummi-viigipuu lehed tumerohelised. Kummi-viigipuu lehed on hästi paksud, läikiva ja nahkja tekstuuriga. Taim üksikuna ei anna väga erilist efekti, aga kui istutada 2-4 taime suuremaase potti, jätab kummi-viigipuu kauni ja huvitava põõsa mulje. Teine võimalus taime huvitavamaks kujundada on teda kevadel kärpides: võrsete kärpimine paneb taime harunema ja annab dekoratiivsema välimuse. Lillepoest ostes on võimalik osta nii ühte taime, kui ka suuremaid põõsaid.

Hooldusjuhend
Kummi-viigipuu on vähenõudlik taim, oluline on teda mitte üle kasta, kuid samas peaks muld olema pidevalt niiske. Samuti tuleb kasuks lehtedele vee piserdamine. Väetada tuleks taime iga kastmiskorra ajal. Tumereohelised lehed koguvad väga hästi tolmu ja peale piserdamist jäävad nad laiguliseks, seepärast on soovitav aeg-ajalt niiske lapiga lehti pesta.

Kasvutingimused
Kummi-viigipuu talub ka pimedamaid kasvukohti, kuid eelistab siiski valget kohta. Temperatuur peaks olema pigem jahe, 13-20 kraadi on taimele ideaalne. Kummi-viigipuu nagu paljud viigipuud ei kannata tõmbetuult.

Kardab tõmbetuult!

Leia sarnaseid tooted