Otsi!

Lõuna-tõlvpuu

Cordyline australis red star
Põõsas-tõlpuud kasvavad looduses Aafrikast Uus-Meremaani. Cordyline australisi nimetatakse ka Austraalia palmiks, kuigi ta tegelikult seda pole. Red star sort nagu ka nimi ütleb, on pärit Austraaliast. Tal on lopsakad allapoole kaardu tumepunased lehed, seepärast sobib see taim ka huvitavaks disaini elemendiks. Kui endale see taim osta, siis tuleb arvestada, et ta vajab palju valgust. Seega peaks ta olema kas postamendil akna läheduses või aknalaual (arvestades taime suurust, peavad aknalauad olema aga päris laiad). Looduses kasvab taim paari meetri kõrguseks, toas siiski nii suureks ei kasva.

Hooldusjuhend
Lõuna-tõlvpuu ei vaja palju kastmist. Iga kastmiskorra vahel peaks mulla pealmine kiht läbi kuivama. Kastmiste vahel on mõistlik taime lehti veega piserdada. Väetamist vajab ta vähe, kasvuperioodil kord kuus ja puhkeperioodil üldse mitte. Kolletunud lehed tuleks taime küljest eemaldada. Kui hoolduse juures on tehtud vigu, siis taime lehtedest kaob doonus ja need vajuvad longu, taime uuesti elujõuliseks saada on väga keeruline.

Kasvutingimused
Lõuna-tõlvpuu kardab tõmbetuult ja madalaid temperatuure - temperatuur ei tohiks langeda alla 13 kraadi. Valgust vajab tõlvpuu palju, kuid otsese päikesevalguse eest tuleks taime kaitsta.Leia sarnaseid tooted