Otsi!

Kirjuleheline ebakrooton

Codiaeum variegatum
Kirjulehelised ebakrootonid kasvavad looduses Kagu-Aasias nii põõsaste kui puudena. Ka lillepoodidest on teil võimalik osta ebakrootonit nii põõsa kui puuna. Kusjuures puude hind on oluliselt kõrgem kui põõsa hind. Ebakrootonid on populaarsed tänu oma väga kirjudele lehtedele: neid võib olla kollase, rohelise ja punase kirjusid, kuid ka täpilisi. Looduses taim õitseb, toas ta õitsele ei puhke. Õied on väikesed ja pigem jäävad kirjude lehtede ilule alla.

Hooldusjuhend
Kirjuleheline ebakrooton on väga nõudlik taim: vajab palju kastmist, soovitavalt pehme veega, muld ei tohiks kunagi läbi kuivada! Ebakrootoni poti alla ei tohiks peale kastmist vett jääda, sest poti all olev vesi kahjustab juuri. Ebakrooton vajab ka kõrget õhuniiskus, seega tuleb tema lehti pidevalt piserdada. Väetada tuleks taime kord kuus.

Kasvutingimused
Kirjuleheline ebakrooton vajab kasvamiseks sooja poolvarjulist kohta. Taim on väga tundlik järskudele temperatuuri muutumistele ja tõmbetuulele. Mida valgem on ebakrootoni kasvukoht, seda kirkam ja kaunim on taime lehtede värv. Ometi ei tähenda see seda, et taime võiks asetada otsese päikesevalguse kätte.

Taim kardab tõmbetuult ja temperatuuri muutusi!

Leia sarnaseid tooted