Otsi!

Kalamondiinipuu

Citrofortunella microcarpa
Kalamondiinipuu on väga meeldiva lõhnaga taim, lõhna eritavad peamiselt lehed. Õige hoolduse juures võib taim ka toatingimustes õitseda ja vilju kasvatada. Kalamondiinipuul on väiksed oranzi värvi viljad. Kalamondiinipuu õitseb kevadel ja heade kasvutingimuste korral ka sügisel. Tavaliselt ei suuda taim kõiki valmivaid vilju toita ja langetab need. Toataimel võite üleliigsed viljad ise eemaldada. Ühe vilja kohta peaks olema vähemalt 20 lehte - selle kaudu saate kõige lihtsamalt teada, kas vilju on taime kohta liiga palju või mitte. Lillepoest ostes ei tasu taime vilju süüa, sest kasvatustes toataimedeks kasvatatavaid taimi väetatakse väga palju, seega võivad viljad mürgised olla. Tsitruselistel on Eestis vajalik Taimetoodangu inspektsiooni taimepassi, seega kui ostate taime, siis küsige müüjalt kindlasti ka taimepasssi.

Hooldusjuhend
Suvel tuleb taime kasta ja piserdada väga ohtralt, talvel vähem. Vilja kandvaid taimi tuleks talvel hoida soojas ruumis (umbes 15 kraadi) ja vilju mitte kandvaid taimi jahedas ruumis (maksimum temperatuur 15 kraadi). Väetada tuleb taime paar korda kuus.

Kasvutingimused
Kalamondiinipuule ei meeldi järsult muutuvad valgustingimused, seega tuleks teda toas võimalikult vähe ümber paigutada. Soovitatav oleks seda teha vaid siis, kui tõstate taime talvel jahedasse ruumi ja kui viite taime suvel õue. Kalamondiin on väga tundlik tõmbetuule suhtes. Suvel on soovitatav taim õue viia, aga sel juhul tuleb jälgida, et ta oleks poolvarjus ja mitte otsese päikesevalguse käes.

Taim on tundlik tõmbetuule suhtes!

Leia sarnaseid tooted