Otsi!

Sidrunipuu

Citrus limon
Looduses kasvavad sidrunipuud Kagu-Aasias. Tegemist on taimega, mis lõhnab väga meeldivalt. Õige hoolduse korral võib taim ka toatingimustes õitseda ja vilju kasvatada. Sidrunipuu õitseb kevadel ja heade kasvutingimuste korral ka sügisel. Tavaliselt ei suuda taim toita kõiki arenevaid vilju ja langetab need, toataimel võite üleliigsed viljad ise eemaldada. Lihtsaim viis aru saada, et vilju on liiga palju, on see, et ühe vilja kohta peaks olema vähemalt 20 lehte. Lillepoest ostes ei tasu taime vilju süüa, sest kasvatustes toataimeks kasvatatavad sidrunipuid väetatakse väga palju. Tsitruselistel on Eestis vajalik Taimetoodangu inspektsiooni taimepassi, seega kui ostate taime, siis küsige müüjalt kindlasti ka taimepasssi!

Hooldusjuhend
Suvel tuleb taime kasta ja piserdada väga ohtralt, talvel vähem. Viljakandvaid taimi tuleks talvel hoida soojas ruumis - nii umbes 15 kraadi ringis ja vilju mitte kandvaid taimi jahedas ruumis (miinimum temperatuur oleks 15 kraadi). Väetada tuleb taime paar korda kuus.

Kasvutingimused
Sidrunipuule ei meeldi järsult muutuvad valgustingimused, seega tuleks teda toas võimalikult vähe ümber paigutada. Soovitavalt tehke seda vaid siis, kui tõstate taime talvel jahedasse ruumi ja kui viite taime suvel õue. Sidrunipuu on väga tundlik tõmbetuule suhtes. Suvel on soovitatakse taim õue viia, aga sel juhul tuleb jälgida, et ta oleks poolvarjus ja mitte otsese päikesevalguse käes.

Vajab konstantseid valgustingimusi, kardab tõmbetuult!

Leia sarnaseid tooted