Otsi!

Kolmevöödiline havisaba laurentii

Sansevieria trifasciata
Havisaba on väga populaarne toataim, sest ta on ülimalt vähenõudlik: kannatab nii pimedat kasvukohta kui ka vähest kastmist. Pärit on havisabad Aafrikast. Sort laurentii tunnuseks on kollased ääred taime lehel. Taime lehed võivad kasvada rohkem kui meetri pikkuseks, sellisel juhul on vaja neid ka toestada, soovitavalt siis kas puidust või metallist ümara võrega. Havisaba on väga pikaealine taim, normaalsete kasvutingimuste puhul võib taim kasvada mitmekümne aasta vanuseks.

Hooldusjuhend
Kasta tuleb havisaba mõõdukalt - kui ülemine mullakiht on ära kuivanud, siis uuesti kasta. Taim on tundlik üle kastmisele, mille tulemusena taime lehed muutuvad kollaseks ja hakkavad mädanema. Kõige paremini näitavad taime tervist tema lehed: kui 40-50cm taimel on korralik donus ja toestust lehed ei vaja, on temaga kõik korras. Ümber tuleks teda istutada alles siis, kui uute võrsete jaoks enam potis ruumi pole või kui juured on kasvades poti ära lõhkunud. Kastmisel tuleb jälgida, et poti alla vett ei jääks. Väetada tuleks taime harva.

Kasvutingimused
Taimele meeldib valge kasvukoht, aga samas ei juhtu ka midagi hullu, kui ta vähese valgusega hakkama peab saama. Vähese valguse korral kasvab taim lihtsalt oluliselt aeglasemalt. Havisaba vajab sooja ruumi, temperatuur ei tohiks langeda alla 15 kraadi.Leia sarnaseid tooted