Otsi!

Flamingolill

Anthurium
Flamingolille kasutatakse väga tihti lõikelillede kompositsioonides, sest tema õied püsivad väga kaua värsketena. Sama kehtib ka potilillena müüdava taime kohta. Flamingolillel on väga huvitavad nahkjad õied, õisi on vastavalt liigile nii erineva suuruse kui ka värvusega. Taim on pärit Guatemalast ja Costa Ricast. Looduses kasvavad taimele ka viljad, kuid toataimedel vilju ei valmi.

Hooldusjuhend
Flamingolill on epifüüt, seega vajab ta kõrget õhuniiskust. Et taim püsiks kaua ilusana, on vaja teda regulaarselt piserdada. Kasta tuleks teda mõõdukalt. Kui ei ole võimalik pidevalt piserdada, siis võiks õhuniiskuse säilitamiseks asetada taime pott niiske liiva või samblaga kaetud alusele, mitte mingil juhul ei tohiks aga taime alla peale kastmist vett jääda! Et taime kasvu ja õitsemist hoogustada, peaks ta talvel paariks kuuks jahedamasse ruumi asetama (15-16 kraadi). Väetama peaks taime paar korda kuus lahjendatud väetisega.

Kasvutingimused
Flamingolill vajab kasvamiseks sooja ja niisket ning palju valgust, otsest päikesevalgust taim ei talu! Temperatuur võiks suvel olla 20 kraadi ringis ja talvel paariks kuuks 15-16 kraadi ringis.

Vajab kõrget õhuniiskust!

Leia sarnaseid tooted