Otsi!

Havisaba Cylindro

Sansevieria cylindro
Havisabad on väga vähe nõudlikud ja vastupidavad taimed, seega ideaalsed algajale taimekasvatajale. Cylindro on aretatud havisaba sort, mis on väga huvitava välimusega. Tema kuju meenutab harali kätt, mis kasvab välja mullast. Eriti hästi sobib taim piklikku potti, mis teeb taime vähe ruumi nõudvaks - mahub ka kitsale aknalauale. Üle maailma kasutatakse seda havisaba sorti kontorite ja kodude kaunistamiseks.

Hooldusjuhend
Cylindro talub väga hästi kuiva õhku, seega vajab ta harva kastmist - kord paari nädala jooksul on täiesti piisav. Kastmiste vahel oleks soovitav taime veega piserdada. Ümber istutada on soovitav havisaba alles siis, kui taimele on pott juba liiga väike. Esiteks kipub taim liiga suures potis ümber kukkuma ja teiseks kasvatab taim väiksemas potis pigem oma lehti kui juuri. Havisaba puhul on soovitatav kasutada rasket istutuspotti, see aitab paremini tasakaalu hoida.

Kasvutingimused
Havisaba suudab kasvada ka vähese valgusega ruumis, kuid eelistatud on siiski poolvarjuline koht. Kui havisaba saab liiga vähe valgust, siis võivad lehed kollakaks muutuda ja samuti aeglustuda ka kasv.Leia sarnaseid tooted