Otsi!

Vöödiline ekmea

Aeschmea fasciata primera
Ekmead on pärit troopiliseslt Lõuna-Ameerikast. Ekmead on väga kaunid ja suured dekoratiivtaimed. Vöödiline ekmea on enim levinud ekmeatest, tal on väga suur ja kaunis roosa õis. Vöödilise ekmea õied peavad vastu mitmeid kuid. Lillepoest on soovitatav osta ekmea, mille õis on alles väike ja lehtede vahel peidus, sest selline õis areneb piisava valguse juures edasi ja mida noorema õiega taime ostate, seda kauem ta kodus õitseb. Ekmea on kuulus ka selle poolest, et ta on toataimedest üks parimaid õhupuhastajaid, eriti hästi eemaldab ta õhust laki ja värvi aurustumisel tekkivaid aineid.

Hooldusjuhend
Ekmead on epifüüdid, seega kasvamiseks vajavad nad kõrget õhuniiskust. Õitseva taime puhul tuleb alati vett valada ka õie all olevale rosetile, sest rosett peab olema alati kergelt niiske. Mulla pealmised kihid peaksid kastmiste vahel aga läbi kuivama.

Kasvutingimused
Ekmea vajab palju valgust, kuid otsest päikesevalgust ta ei talu. Kuna taim on pärit troopilistest metsadest, siis ta vajab kasvamiseks sooja ruumi. Ideaalsed temperatuurid jäävad vahemikku 20-30 kraadi, talub ka jahedamat (kuni 12 kraadi), kuid jahedas taim õide ei puhke.Leia sarnaseid tooted