Otsi!

Tääkliilia

Yucca
Tääkliilia on pärit Kesk-Ameerikast, looduses kasvab tääkliilia kuni 15 meetri kõrguseks, sisetingimustes 2-3 meetri kõrguseks. Looduses nad õitsevad, toas üliharva. Poodides on müüa erineva suuruse ja tüvede arvuga tääkliiliaid, mis sobivad nii aknalauale kui ka põrandale.

Hooldusjuhend
Taim on pärit poolkõrbe aladelt, seega vajab ta vähest kastmist. Kui talvel on taim külmas kohas, siis võib teda kasta vaid korra kuus. Tääkliilia on tundlik liigse kastmise suhtes, viimane põhjustab taime juurte mädanemist. Seega kui kahtlete kas kasta või mitte, jätke parem kastmata.

Kasvutingimused
Tääkliilia on väga leplik taim, talub väga hästi kuiva õhku. Talvel vajab tääkliilia jahedat kasvukohta - umbes kümne kraadi ringis. Taim talub väga hästi otsest päikesevalgust, kuid siiski oleks parem asetada ta valgesse kohta päikese eest varju. Suvel võib taime rõdule või terrassile tõsta. Kõige õigem on istutada taim keraamilisse potti, sest plastpott jääb talle liiga kergeks ja taim läheb tasakaalust välja, mis omakorda võib põhjustada taime tihedat pikali kukkumist ja vigastada saamist.Leia sarnaseid tooted