Otsi!

Draakonipuud / Ääris-draakonipuu

Dracaena marginata
Ääris-draakonipuu on pärit Madagaskarilt. Draakonipuu sai oma nime selle järgi, et lõigates draakonipuu tüve lühemaks, kasvab tüve lõikamise kohalt asemele kolm uut oksa. Ka draakonil kasvab ju maha raiutud pea asemele kolm uut pead! Samuti on drakonipuu mahl punakat värvi, mis meenutab verd. Draakonipuid on poodides müüa väga erinevate kujude ja hindadega. Draakonipuid on müügil ühe tüvega, kahe tüvega jne. Tüvede arv ütleb seda, mitu istikut on potis, tavaliselt tähendab ka suurem tüvede arv kõrgemat taime. Taime hinna juures ongi kõige määravamaks just tema kõrgus.

Hooldusjuhend
Draakonipuu vajab aastaringselt mõõdukat kastmist. Tuleks jälgida, et muld läbi ei kuivaks! Draakonipuule ei meeldi, kui ta poti alla jääb vesi, seega peale kastmist tuleb üleliigne vesi poti alt ära valada. Kui seda mitte teha, lähevad draakonipuu juured mädanema. Draakonipuule meeldib kõrge õhuniiskus, seetõttu on mõistlik draakonipuu pott asetada niiske liivaga alusele või kui see pole võimalik, siis nädalas paar korda piserdada draakonipuu lehti veega. Kui ääris-draakonipuu lehed vajuvad longu, siis selle järgi on võimalik aru saada, et talle kas ei sobi kasvukoht või on vigu tehtud hooldamisel.

Kasvutingimused
Vaatamata sellele, et draakonipuu on väga vastupidav taim, vajab ta valget või poolvarjulist sooja kohta - temperatuur ei tohiks langeda alla 15 kraadi. Otsest päikesevalgust draakonipuu ei talu.Leia sarnaseid tooted