Otsi!

Portulak-turdleht Horn Tree

Crassula ovata horn tree
Crassulaid aetakse tihti segamini Aafrikas kasvava ahvileivapuuga, kes on küll neile välimuselt sarnane, kuid tegelikult ei kuulu nad ühte perekonda. Crassulaid nimetatakse ka rahapuudeks. Crassula Horn Tree on piklike torukujuliste lehtedega. Toas võib taim kasvada kuni meetri kõrguseks. Crassula Ovata on väga vähe hoolt vajav puu, seega sobib ideaalselt inimesele, kes on tihti kodust ära. Looduses crassula õitseb, kuid toas ta õitsele ei lähe.

Hooldusjuhend
Suvel tuleks crassulat mõõdukalt kasta, s.t mulla pealmine kiht peab 2-3 cm ulatuses ära kuivama, siis võib uuesti kasta, talvel tuleks kasta veelgi harvem. Ülekastmise korral taim haigestub ja juured lähevad mädanema. Väetada tuleb taime vähe. Kui soovite taime ümber istutada, siis tuleb valida võimalikult väike pott, sest taime ülaosa on väga raske ja väiksem pott tasakaalustab taime paremini.

Kasvutingimused
Crassula kannatab väga erinevaid kasvutingimusi, alates talvel jahedast, kuni sooja ja kuivani suvel, seega temperatuuride vahemik jääb 10-25ºC. Taim talub ka otsest päikese valgust.Leia sarnaseid tooted