Otsi!

Bensoe-viigipuu + Jute

Ficus benjamina + jute
Viigipuude perekond on väga suur ja sinna kuulub väga palju erineva suuruse ja välimusega taimi. Viigipuu Benjamina + Jute on väga kaunis ja dekoratiivne taim. Sellisel kujul nagu müüakse poes, teda loodusest ei leia, sest taime alaosa ümber on keritud võrk, mis annab taimele välimuse nagu oleks tegemist puu tüvega. Taime ülemist osa kärbitakse tavaliselt ümaramaks. Et säilitada sellist kuju ka kodus, tuleb taime väljakasvanud võrseid kärpida ja samuti uuendada võrku taime all.

Hooldusjuhend
Ficus Benjamina on tundlik ülekastmise suhtes (nagu ka kõik teised ficused). Teda tuleks kasta maksimaalselt kaks korda nädalas ja talvel veelgi vähem, kord nädalas. Kui liiga palju kasta, muutuvad taime lehed kollaseks ja pudenevad. Taime oksi on soovitatav kärpida kevadel.

Kasvutingimused
Taimele on sobilik valge kasvukoht, aga otsese päikesevalguse eest tuleks teda kaitsta. Sobilik kasvutemperatuur on 18-22 kraadi. Oluline on jälgida, et lahtisest aknast talle tuul peale ei puhuks, sest ta kardab tõmbetuult. Tõmbetuule kätte jäädes langetab taim lehed!

Kardab tõmbetuult!

Leia sarnaseid tooted