Otsi!

Jõulutäht

Euphorbia Pulcherrima
Jõulutäht on maailma kõige ostetum toalill, kes on pärit Mehhikost. Selle taime puhul arvatakse tihti, et punased kõrglehed ongi õied, tegelikult asuvad õied aga kõrglehtede varte kinnituse juures ja on kollased. Jõulutäht on väga kapriisne taim, mistõttu väga vähestel õnnestub oma jõulutähte säilitada järgmiste jõuludeni – see on ka peamine põhjus, miks ta kõige ostetum toataim on. Jõulutähti on punaseid, roosasid ja valgeid, samuti on taim müügil väga erinevates suurustes.

Hooldusjuhend
Jõulutäht vajab kasvamiseks palju vett, seetõttu peab muld olema pidevalt niiske. Kui muld on liiga kuiv, siis lehed kolletuvad ja taim langetab nad. Soovitatav on lehtedele piserdada toatemperatuuril olevat vett, kindlasti vältida külma veega piserdamist!

Kasvutingimused
Jõulutäht vajab kasvamiseks palju valgust, otsest päikese valgust talub ta vaid talvel ja sedagi vähesel määral. Jõulutäht on väga tundlik tõmbetuulele: kui taim saab tõmbetuult või külma, värvuvad kõrglehe ääred mustaks ja taim langetab oma lehed. Jõulutähele meeldib kõrge õhuniiskus, kasvamiseks parimad temperatuurid jäävad vahemikku 15–21ºC.Leia sarnaseid tooted