Otsi!

Võra-sõrmlehik

Schefflera arbicola Nora
Scheffleraid esineb nii igihalja põõsa kui puuna. Dekoratiivsem on kindlasti tüvel Schefflera, sest tihti on mitu taime istutatud ühte potti ja seejärel on tüvi põimitud, mis annab taimele väga ilusa ja huvitava välimuse. Enim levinud Schefflera liigid on Nora ja Gerda, nende peamiseks erinevuseks on lehtede värvus: Noral rohelised ja Gerdal rohelise - kollasekirjud lehed. Et Schefflera kaunimat efekti annaks, on mõistlik istutada kaks kuni kolm taime ühte potti - sedasi saate endale koju väga kauni põõsa.

Hooldusjuhend
Schefflera on kastmise suhtes nõudlik taim: tema pott peab olema pidevalt kergelt niiske, liigne kastmine paneb ta juured mädanema ja vähene kastmine põhjustab lehtede kolletuse ja langemise. Seega tuleb kastmisel olla väga hoolikas. Keskküttega ruumides tuleb Schefflerat regulaarselt piserdada, sest liiga kuiv õhk põhjustab lehtede langemise. Samuti vajavad taime lehed tolmu pühkimist.

Kasvutingimused
Schefflerale ideaalsed kasvutingimused on valges ja jahedas kohas, otsest päikesevalgust taim ei talu. Miinimum temperatuur kasvamiseks on 12 kraadi.Leia sarnaseid tooted