Otsi!

Jasmiingardeenia

Gardenia jasminoides
Gardeeniad on pärit Ida-Aasiast. Gardeenia on põõsas, kellel on väga ilusad valged õied, millede värv muutub vananedes kreemikaskollaseks. Eesti tingimustes õitseb gardeenia vaid talvel. Looduses võivad Jasmiingardeeniad kasvada kuni kahe meetri kõrguseks, toas aga jääb nende kasv mõnekümne sentimeetri kõrguseks. Gardeenia välimust saab huvitamaks muuta kevadise tagasilõikamisega.

Hooldusjuhend
Jasmiingardeeniat tuleb kasta toatemperatuuril oleva pehme veega, samuti vajab gardeenia pidevat piserdamist, sest kuiva õhu ja mulla korral langevad õied maha. Kasta tuleks umbes kord nädalas (sõltuvalt toa temperatuurist ja õhu niiskusest), pott ei tohiks olla pidevalt märg, kuid läbikuivamist tuleb vältida!

Kasvutingimused
Jamiingardeeniale meeldib kasvada kohas, kus on palju valgust, kuid ereda päikese eest tuleb teda kaitsta. Liiga pimedas lähevad gardeenia lehed aga kollaseks. Parimaks temperatuuriks on 20–22ºC suvel ja 16–20ºC talvel. Liiga kõrge temperatuuri puhul ei hakka Jasmiingardeenia õitsema.Leia sarnaseid tooted