Otsi!

Orhidee Kuuking

Phalaeonopsis
Kuukingad on pärit Kagu-Aasiast ja Põhja Austraaliast. Kuukingad on epifüüdid, kes kasvavad varjulistes kohtades: suurte puude tüvedel ja okste vahel. Eesti tingimustes õitsevad enamasti kevadel või talvel ning õitsemise periood kestab mitmeid kuid. Kuukingade värvi valik on väga rikkalik - alates valgetest, lõpetades kirjude ja täpilistega.

Hooldusjuhend
Kuuking vajab kasvamiseks erilist orhidee mulda, mis koosneb puukoortest ja samblast (orhidee muld on poodides müügil). Selleks, et vesi paremini substraati imenduks, oleks soovitav iga paari nädala tagant substraati koos taimega "ujutada". Kellel on aega ja viitsimist rohkem, neile on soovitatav kastmise asemel igal hommikul piserdada orhidee lehtedele ja substraadile vett, see imiteerib ideaalselt orhidee looduses olevaid kasvutingimusi, sest kuuking saab looduses oma toitained hommikusest vihmametsades tekkivast kastest.

Kasvutingimused
Kuuking vajab kasvamiseks valget või poolvarjulist kohta, otsene päikese valgus võib taime kahjustada, eriti ohtlik on otsene päikese valgus uute lehtede kasvuperioodil. Kuuking vajab niisket ja sooja õhku, seega keskküttega korteris tuleb teda tihti veega piserdada. Ideaalseks kasvutemperatuuriks on 20-25ºC.

Piserdamisel vältida vee õitele sattumist!

Leia sarnaseid tooted