Otsi!

Gusmaania

Guzmania
Enamik toataimena kasvavaid bromeeliaid on epifüüdid*. Nad kinnituvad puutüvedele ja okstele omamata kontakti maapinnaga. Kogu vee ja eluks vajalikud toitained saavad nad õhust ja vihmaveest. Taime keskel kõrgub värvunud õiekandelehtede rosett. Eksootilised välimusega õied on vaatamisväärsus omaette. Mitmetel liikidel värvuvad õiekandelehed õitsemise ajal ja siis võib kohata suurepäraseid värvikombinatsioone, kus lehestik muutub roosaks ja sügavlillad õied väljuvad roosade õiekandelehtede vahelt. Taimel on eriline veereservuaar, kuhu rosetina asetsevad lehed suunavad vihmavee. Väga uhke värvi ja kuju kombinatsiooni moodustavad nad värviliste viljadega, mis püsivad taimel mitmeid kuid.

Hooldusjuhend
Gusmaania kastmise vesi peab olema leige ja pehmendatud. Kasvuperioodil märtsist augustini valatakse vett lehtedele ja leherosetti. Puhkeperioodil hoitakse rosett kuiv.

Kasvutingimused
Gusmaaniad on tolerantsed üsnagi erinevatele valgustingimustele. Vähene valgus ei põhjusta veel kasvu häireid. Siiski näevad taimed paremad välja piisavas valguses. Valgusnõuded sarnanevad orhideedega. Gusmaaniad kasvavad troopikas või subtroopikas, kus suvine temperatuur on kõrge. Tavaline toatemperatuur (18-22°C) on igati sobiv. Midagi ei juhtu ka jahedamas, eriti kui madal temperatuur on lühiajaliselt. Gusmaania on eriti vastupidav vähesele kastmisele ja ta ei vaja ka pidevalt niisket mulda. Samuti talub ta ka hästi põua perioode. Probleemiks võib olla pigem üle kastmine.Leia sarnaseid tooted