Otsi!

Kanntaim

Nepenthes
Nepenthes ehk kanntaim on oma nime saanud taimest saadava maagilise armujoogi järgi, mis panevat unustama kõik kannatused. Samas on ta lõks ettevaatamatutele putukatele, kes sinna sisse võivad kukkuda. Kanntaim on troopiline epifüüt, kes elab peamiselt puude okstel, kuid ei ole parasiit. Ta on ühesuguline: taimel on ainult kas emas- või isasõied. Enamikul taimedel on vaid isasõied. Taim toitub putukatest, keda püütakse veega täidetud kannudesse.

Hooldusjuhend
Taim on üsnagi nõudlik ja vajab soojust ning kõrget õhuniiskust. Kasvusubstraat peab olema hea õhustatusega ning kastmiseks tuleb kasutada pehmet toatemperatuuri-sooja vett. Kuivas ruumis tuleb kasuks sage vee pihustamine taimele. Kindlasti tuleb hoolitseda selle eest, et taime kannud oleksid veega täidetud (2/3 kannu ulatuses).

Kasvutingimused
Taim vajab küllaldaselt valgust, seega sobivad talle poolvarjus kohad või valguse käes olevad kohad, kuid vältida otsest päikese valgust! Kanntaim vajab ka sooja kasvukohta: umbes 18-22ºC, seega talvel tuleks taim lahtise akna juurest ära tõsta.

Taime kannud peavad olema täidetud veega - 2/3 kannu ulatuses!

Leia sarnaseid tooted