Otsi!

Gerbera

Gerbera
Gerbera on pärit Lõuna Aafrikast. Gerbera on pärit astrite sugukonnast ja müügil olevad potililled on kõik hübriidid. Gerbera on väga levinud potilill, mida on võimalik Eestis osta peaagu astaringselt, teda on saadaval väga erinevates värvitoonides. Ta on küll ilus taim mida kinkida, kuid tavaliselt jätkub tema ilu vaid paariks nädalaks, sest gerbera on väga kapriisne taim ja toatingimused talle ei meeldi, õhk on tema jaoks liiga soe ja kuiv. Gerbera on pärit astrite sugukonnast ja müügil olevad potililled on kõik hübriidid.

Hooldusjuhend
Gerbera kasvatamine on aega ja kogemusi nõudev protsess. Taim vajab tihedat kastmist, kuid on samas väga tundlik liigsele kastmisele. Liiga palju kastes, tekib gerberal väga kiiresti mädanik ja taim hukkub. Kasvuperioodil vajab taim regulaarset väetamist, tänu oma tugevale juurestikule ei meeldi gerberale ümberistutamine.

Kasvutingimused
Gerbera vajab talvel jahedat temperatuuri, see võiks jääda vahemikku 10-12 kraadi. Suvel kui võimalik, siis võiks taime õue või rõdule asetada, kuid mitte otsese päikesevalguse kätte, gerberale meeldib poolvarjuline kasvukoht.Leia sarnaseid tooted