Otsi!

Roos

rosa
Potiroos on väga populaarne õitsvate potilillede seas. Teda son saadaval väga erinevate värvidega, õite kujuga ja suurusega. Potiroosi saab küll toas kasvatada, kuid meelsamini kasvab ta õues, seega kui teie potiroos ära õitseb toas, siis on soovitatav teda aeda istutada, enne aeda istutamist oleks mõistlik teda tagasi lõigata. Aastatega kasvab taimest väga ilus ja aastas mitu korda õitsev põõsas. Vaatamata sellele, et Eestis eelistatakse osta mitme lahtise õiega roosi, soovitab multiflora, et kui valite roose vaadake seda et oleks võimalikult palju õienuppe ja üks või kaks lahtist õit, sest sedasi valides jätkub teile taime ilu palju kauemaks.

Hooldusjuhend
Potiroos vajab päris palju hooldamist, teda tuleb regulaarselt tagasi lõigata ja tuleb hoolitseda, et potis olev muld oleks alati niiske, samuti vajab ta õitsemiseks korrapärast väetamist. Kastes tuleb jälgida, et õitele vett ei valataks, sest vesi roosi õies võib tekitada nii hallitust kui mädanikku. Roosidele on ka väga lihtsalt igasugused haigused ja putukad külge tulema, seega tuleb taime eest hästi hoolt kanda.

Kasvutingimused
Potiroosile meeldivad toas olles jahedamad temperatuurid ja niiske õhk, sooja võiks olla 13 ja 15 kraadi vahel. Kasvamiseks vajab roos palju valgust, seega võib teda julgesti aknale asetada.Leia sarnaseid tooted