Otsi!

Krüsanteem

Chrysanthemum indicum
Krüsanteemid on pärit Aasiast, kus neil on nii Jaapanis kui Hiinas rituaalne tähendus. Euroopas ja Aasias tähistavad küsanteemid tavaliselt surma või leina, valge krüsanteem aga ausust. USAs aga sellist tähendust nendel lilledel pole, pigem loetakse neid positiivseteks, näiteks on krüsanteem Chicago ametlik lill. Jaapanis kannab aga väga kõrge keiserlik aumärk krüsanteemi nime. Aasias juuakse ka krüsanteemi teed, mida kasutatakse ravimina gripi vastu.

Hooldusjuhend
Krüsanteem ei vaja palju hooldust, teda tuleb kasta umbes korra nädalas, kõige paremini saate kastmise vajadusest aru selle järgi, kui katsute, kui muld on veel niiske pole vaja kasta, aga kui mulla pealmised kihid on juba kuivad siis tuleks teda kasta. Kastes kasutada ohtralt vett ja hooliteseda selle eest et kogu pott jälle korralikult märg oleks.

Kasvutingimused
Potikrüsanteemile meldib kõigerohkem kasvada õues, talle tuleks leida varjuline kasvukoht ja mulda istutada. krüsanteem kannatab küll miinuskraade, kuid kui võimalik on soovitav ta tuppa tuua.Leia sarnaseid tooted