Otsi!

Sandersoni laternlill

Ceropegia sandersonii
Sandersoni laternlill on pärit Lõuna Aafrikast. Ta on hästi huvitava välimusega taim, põnavaks teeb selle taime tema õied, mis meenutavad laternaid või siis kui inglise või saksa keelest tõlkida langevarju. Taim õitseb väga pikalt veebruarist detsembrini ja ei vaja väga palju hooldamist. Sandersoni laternalille saab kasvatada nii et ta ronib toestuseks pandud resti peal või siis asetada ta amplisse, et ta ripuks.

Hooldusjuhend
Taime ei vaja palju hooldamist, kasta tuleks teda siis kui muld on juba kergelt niiskeks kuivanud ja kasta tuleks teda leige veega. Hoolikas tuleb olla sellega, et vett ei jääks poti alla. Kui taim ei õitse tuleks teda vähema kasta ja lasta pealmistel mullakihtidel ära kuivada.

Kasvutingimused
Sandersoni laternlill vajab hea ventilatsiooniga ruumi, seega ta ei sobi ruumidesse kus suitsetatakse, aga samas vajab taim kuiva õhku, seega keskküttega korterisse sobib ideaalselt. Kasvamiseks vajab taim palju valgust, kuid mitte otsest päikesevalgust. Laternlill eelistab sooja kasvukohta, temperatuurid võiksid jääda vahemikku 12-25 kraadi.Leia sarnaseid tooted