Otsi!

Beetli-areekapalm

Areca catechu
Palme on küll väga palju ja väga erineva välimusega, kuid nende hooldamine on kõigil põhimõtteliselt ühesugune. Kõikide palmide peamiseks probleemiks meie tingimustes on, et neile pole piisavalt ruumi kasvamiseks, või siis, et nad on liiga kiire kasvuga ja kasvavad liiga suureks. Palmi ostmiseks on vaja hea valgusega sooja ruumi, soojus pole tavaliselt probleemiks, kuid valgus juba tekitab probleeme ja see on ka üks peamisi põhjuseid, miks palmid kodus välja lähevad.

Hooldusjuhend
Beetli-areekapalm vajab palju kastmist, pott peaks tal pidevalt niiske olema. Palmi kastes tehakse tihti üks ja sama viga, et ei arvestata sellega, kui suur pott tal on, palmid on suured taimed nagu ka potid mille sees nad on ja see eeldab ka suurema koguse veega kastmist. Tihti vaadatakse, et poti pealmine kiht on märg ja jäetakse taim kastmata, kuid tegelikkuses sügavamal potis on muld juba tuhkkuiv ja seepärast kuivab ka palm ära, seega on soovitatav leida enda jaoks mugav rutiin millal kasta ja ka kogus millega kasta. Areeka puhul on suhteliselt lihtne aru saada, et on vähe kastetud, peamiseks tunnuseks on see kui tema oksad kaotavad doonuse ja vajuvad longu, siis tuleb juba kiiresti tegutseda ja kastmisel kasutatavat veekogust suurendada. Areekapalmi on soovitatav vähemalt nädalas korra veega piserdada. Kui talvel on toatemperatuur madalam, tuleks taime ka vähem kasta.

Kasvutingimused
Beetli-areekapalm vajab kasvamiseks päris palju valgust, seega on tema jaoks õige koht akna läheduses ning mida suurem aken, seda paremini ta kasvab. Temperatuuridelt sobib talle tavaline toatemperatuur kahekümne kraadi ringis.Leia sarnaseid tooted