Otsi!

Hortensia

Hydrangea
Hortensiad kasvavad nii Aasias kui Lõuna- ja Ladina-Ameerikas. Looduses kasvavad taimed 1-3 meetri kõrguste põõsastena, kuid leidub ka hortensia puid. Leidub ka liike, mis on ronitaimed ja sellisel juhul võivad nad kasvada kuni kolmekümne meetri kõrguseni. Hortensiaid on väga erinevaid värve, enim saadavad on valge, roosa ja sinine, aga leidub ka muid värve. Hortensia õie värv sõltub paljuski mulla happelisuse tasemest: mida happalisem muld, seda sinisem õis. Eestis on müügil nii välismaal kasvatatud hortensiaid kui ka Eesti enda kasvatajate taimi. Hortensia on üks väheseid taimi maailmas, kes suudab mullast omastada alumiiniumi. Süües on hortensiad mürgised!

Hooldusjuhend
Taime ladinakeelne nimetus (Hydrangea - kreeka keeles 'vesi') viitab sellele, et taim vajab palju kastmist. Kui taim saab liiga vähe vett, hakkab ta lehti langetama. Nagu juba eespool mainitud, sõltub mulla happelisusest see, mis värvi taime õied on: seega saab iga kasvataja ise taime õite värvi reguleerida. Hortensia muld peaks aga olema pidevalt niiske! Sõltuvalt õie värvi soovist, tuleb valida ka väetis, millega teda väetada.

Kasvutingimused
Hortensia vajab päris palju valgust ning talle sobib kasvukoht, kus talle paistab peale hommikune päike. Pärastlõunane päike on hortensia jaoks juba liiga tugeva ja kahjustab taime.Leia sarnaseid tooted