Otsi!

Kaunis bugenvillea

Bougainvillea spectabilis
Bugenvillead on pärit Lõuna-Ameerikast, nad on ronitaimd, mis kasvavad puudel. Ronimiseks kasutab taim oma tugevaid okkaid, millede abil võivad nad kasvada kuni 12 m kõrguseks! Suurem osa kodus kasvatatavatest bugenvilleatest on hübriidid ja neil puuduvad okkad. Bugenvillead kasvavad väga kiiresti ja sooja kliimaga maades õitsevad nad ka aastaringselt. Ilmselt on nad just seetõttu ka seal väga populaarsed aiataimed. Bugenvilleast tehakse ka bonsaisid, sest ilma bonsaikasvatamise tehnikata kasvaks ta lihtsalt liiga suureks.

Hooldusjuhend
Bugenvillea vajab palju hooldust, sest ta on kiire kasvuga: kui ta hooldamata jätta, kasvab ta liiga suureks. Taim vajab tihedat väetamist, seda tuleks teha iga paari nädala tagant! Kasta ei tule teda palju, pealmised mullakihid peaksid kindlasti enne uut kastmist läbi kuivama, sest liigne vesi kahjustab taime juuri. Liigse kastmise puhul võib juhtuda, et taim ei puhke õide või lausa sureb.

Kasvutingimused
Bugenvillea vajab väga valget kasvukohta, Eesti tingimused kipuvad talle pimedaks jääma. Kõige parem kasvukoht on kasvuhoone, kus on piisavalt palju valgust ja soojust.

Vajab vähe vett!

Leia sarnaseid tooted