Otsi!

Roniliilia

Gloriosa superba
Roniliilia on pärit Aafrikast ja Aasiast, looduses võib ta kasvada kuni kolme meetri kõrguseks. Roniliilial on väga huvitava välimusega õied. Õisi võib olla nii kollaseid, roosasid, punaseid kui ka nende värvide kombinatsioonis kirjusid. Taime kasutatakse Indias ja Aafrikas ravimtaimena, kuid vaatamata sellele on taime lehed ja oksad mürgised ning võivad põhjustada naha ärritusi: seega taime hooldamisel on soovitatav kasutada kummikindaid! Roniliilia on Zimbabwe ametlik rahvuslill, samuti on ta Sri Lanka Tamili mässuliste tunnusmärk. Taimele on iseloomulik see, et peale õitsemist kuivab terve taim ära. Kui aga tagada head kasvutingimused, kasvatab taim peale väikest puhkeperioodi uued võrsed ja puhkeb uuesti õide.

Hooldusjuhend
Taim vajab palju kastmist, kuid on väga oluline, et istutuspott oleks hea drenaažiga ja et vett poti alla ei jääks. Muld peaks olema pidevalt niiske! Kui muld on liiga raske ja drenaaž liiga kehva, hakkavad taime juured mädanema. Puhkeperioodil tuleks kasta taime võimalikult vähe! Selleks tuleb jälgida, et mulla pealmised kihid kastmiste vahel läbi kuivaksid, alles siis võib jälle natuke kasta.

Kasvutingimused
Roniliilia on pärit Aafrika vihmametsadest, seega vajab ta niisket ja sooja kasvukohta. Valguse poolest võiks ta kasvada kas päris päikese käes või poolvarjulises kohas.

Ettevaatust, taim on mürgine!

Leia sarnaseid tooted