Otsi!

Rahu-palmlehik

Cycas revoluta
Rahu-palmlejik on pärit Jaapanist, tihti kiputakse teda pidama palmiks, kuid tegelikkuses ta seda pole. Kuna taim kasvab Jaapanis, siis ta kannatab ka päris hästi külma, kuid vaatamata sellele teda Põhja pool Euroopas õues kasvatada ei saa, sest arenemiseks vajab taim väga sooja suve, mil temperatuurid peaksid olema kolmekümne kraadi ringis. Pildil olev liik on rahu-palmlehik Coupe, mida saab ära tunda selle järgi, et tema lehed on hästi tihedalt üksteise kõrval ringiratast tüve küljes. Soojemates maades on rahu-palmlehik väga populaarne aiataim.

Hooldusjuhend
Taime hooldamisel tuleb olla ettevaatlik, sest taim on mürgine, seega pärast hooldust tuleb kindlasti käed sooja vee ja seebiga ära pesta. Rahu-palmlehik ei vaja palju hooldust, kastmiselt tuleb jälgida, et muld läbi ei kuivaks, ideaalis peaks tal muld pidevalt niiske olema. Aega ajalt tuleks taime veega piserdada.

Kasvutingimused
Taim vajab talvel jahedamat kasvukohta, temperatuur võiks olla mõned kraadid üle nulli ja suvel väga sooja kasvukohta. Samuti vajab ta küllaldaselt valgust, et kasvada saaks.

Taim on mürgine nii inimestele kui loomadele!

Leia sarnaseid tooted