Otsi!

Gusmaania Sunstar

Guzmania sunstar
Enamik toataimena kasvavaid bromeeliaid on epifüüdid*. Nad kinnituvad puude tüvedele ja okstele, omamata kontakti maapinnaga. Kogu vee ja eluks vajalikud toitained saavad nad õhust ja vihmaveest. Taime keskel kõrgub värvunud õiekandelehtede rosett. Eksootilise välimusega õied on vaatamisväärsus omaette. Mitmetel liikidel värvuvad õiekandelehed õitsemise ajal ja siis võib kohata suurepäraseid värvikombinatsioone, kus lehestik muutub roosaks ja sügavlillad õied väljuvad roosade õiekandelehtede vahelt. Taimel on eriline veereservuaar, kuhu rosetina asetuvad lehed suunavad vihmavee. Väga uhke värvi ja kuju kombinatsiooni moodustavad nad värviliste viljadega, mis püsivad taimel mitmeid kuid.

Hooldusjuhend
Gusmaania kastmise vesi peab olema leige ja pehmendatud. Kasvuperioodil märtsist augustini valatakse vett lehtedele ja leherosetti. Puhkeperioodil hoitakse rosett kuiv.

Kasvutingimused
Gusmaaniad on üsna tolerantsed valgustingimustele. Vähene valgus ei põhjusta veel kasvu häireid. Siiski näevad taimed paremad välja piisavas valguses. Valgusnõuded sarnanevad orhideedega. Gusmaaniad kasvavad troopikas või subtroopikas, kus suvine temperatuur on kõrge. Tavaline toatemperatuur (18-22°C) on igati sobiv. Midagi ei juhtu ka jahedamas, eriti kui keskkonna madal temperatuur on lühiaegne. Gusmaania ei vaja stabiilselt niisket mulda ning teda võib ka kasta üsna harva. Samuti talub ta hästi põua perioode. Probleemiks võib olla pigem liigne kastmine.Leia sarnaseid tooted