Otsi!

Pikaõieline kalanhoe Mariko

Kalanchoe longiflora
Kalanhoede perekonda kuuluvaid taimi (liike on umbes 125!) iseloomustavad paksud nahksed lehed, millede abil on taim võimeline elama ilma veeta tükk aega. Enamasti on tegu sukulentsete taimedega ning pärit on nad Madagaskarilt ja Aafrikast. Kõige tuntum kalanhoe liik on Eestis ilmselt Blossfeldi kalanhoe. Pikaõieline kalanhoe Mariko kasvab ripptaimena ning ta kõrgus/pikkus jääb 90 ja 120 cm vahele.

Hooldusjuhend
Kalanhoede muld peaks olema keskmise viljakusega, kindlasti mitte aga happeline! Mulla happelisust saab vähendada, kui substraadile lisada kriiti. Mõistlik on lisada ka liiva või kiviklibu - nii saab muuta mulla õhulisemaks. Väga hästi mõjub ka see, kui taime igal aastal ümber istutada. Kevadest sügiseni peaks kastmine olema rikkalik, talvel aga hoopis tagasihoidlik.

Kasvutingimused
Kalanhoe eelistab kindlasti valget, päikeserohkelist kasvukohta. Talvel eelistab taim aga jahedamat paika, ometi ei tohiks temperatuur langeda alla 10 kraadi. Kuna kalanhoede näol on tegu lühipäevataimedega, siis vajavad nad suviti rohkem pimedat aega kui ilm seda ehk võimaldab - kahe kuu jooksul 12-14 tundi pimendamist päevas. Pimendamise periood mõjub hästi taime õitsemisele.Leia sarnaseid tooted