Otsi!

Kaunis sinningia

Sinningia speciosa
Sinningia on pärit Brasiiliast. Vahest nimetatakse sinningiat ka gloksiiniaks, kuid tegelikkuses ta gloksiiniate perekonda ei kuulu. Sinningia on mugultaim, gloksiiniad seda pole. Sinningial on väga ilusa kuju ja värvusega õied. Sinningia õisi on väga erinevaid värve: valgeid, tumesiniseid, kirjusid, tumepunaseid jne.

Hooldusjuhend
Sinningia vajab tihedat kastmist, kasta tuleb kindlasti pehme veega! Sinningia muld peaks olema pidevalt kergelt niiske, liiga niiske muld põhjustab aga juurte mädanemist ja liiga kuiv muld õite närbumist. Taim vajab küll kõrget õhuniiskust, kuid veega piserdada teda ei tohi, seepärast tuleks õhuniiskuse tagamiseks asetada taim märja liivaga alusele. Kõige parem viis taime kastmiseks on alt kastmine, st vett tuleks valada poti all olevale alusele, kuid sellise kastmise juures tuleb hoolikalt jälgida, et üleliigset vett ei jääks poti alla.

Kasvutingimused
Sinningia vajab valget ja sooja kasvukohta, otsest päikesevalgust ta ei talu. Temperatuur ei tohiks langeda alla 15 kraadi. Taim kardab tõmbetuult!

Taime ei tohi veega piserdada!

Leia sarnaseid tooted