Otsi!

Harilik ananass

Ananas comosus
Ananass kuulub bromeeliate sugukonda ja on pärit Lõuna-Ameerikast. Toataimena on ta populaarseks saanud alles hiljuti. Ananass on väga vastupidav ja vähe hooldust vajav toataim. Peamiselt leiab ananass kasutust toiduainetööstuses. Rahvameditsiinis kasutatakse taime mahla ja koort väga erinevate haiguste raviks: alates tüügastest ja lõpetades vähiga. Teadlased on kindlaks teinud, et ananassi mahlas sisalduvad ained aitavad tselluliidi vastu, seega on taim nüüd populaarne ka kosmeetika tööstuses. Ananassimahl kiirendab rasvade põletamise protsessi. Toore ananassi mahl võib aga põhjustada kõhuprobleeme. Huvitav fakt on see, et töölistel, kes ananasse korjavad, puuduvad sõrmejäljed, sest taime mahl on happeline ja taime lehed väga teravad - lehed lõikavad sõrme ja hape omakorda põletab inimese sõrmejäljed.

Hooldusjuhend
Ananass on vähenõudlik taim. Vajab vähe kastmist ja hooldust, liigne kastmine paneb taime juured mädanema. Kasta tuleks teda mitte rohkem kui kolm korda kuus! Kastmisel tuleks jälgida, et muld kuivaks kastmiste vahel läbi. Ananassi muld peab olema happeline!

Kasvutingimused
Ananass vajab sooja ja valget kasvukohta. Õitsemiseks on vaja talveperioodil valget ja jahedamat kasvukohta. Kui võimalik, siis öösiti peaks toatemperatuur olema 4-5 kraadi jahedam kui päeval.

Taime lehed on väga teravad, võivad tekitada vigastusi!

Leia sarnaseid tooted