Otsi!

Harilik loorberipuu

Laurus nobilis
Loorberipuu kasvab Vahemere ääres. Vanas Kreekas peeti teda kuulsuse sümboliks, loorberi okste või pärja kinkimine oli Vanas Kreekas suur austusavaldus, sellest ka ütlus loorberitele puhkama jäämisest. Toataimena kasvatatakse loorberi juba alates 17. sajandist. Loorberit kasutatakse nii meditsiini, parfümeeria kui ka toiduainetööstuses, taime lehtedes olevad eeterlikud õlid on antibiootilise toimega. Loorberipuid on müügil väga erinevates suurustes ja väga erinevate kujudega.

Hooldusjuhend
Loorber pole sobiv taim korteris kasvatamiseks, sest talvel on tema jaoks korteris liiga soe ja kuiv ning suvel liiga umbne ja pime. Suured loorberipuud tuleb suveks õue viia, kus nad tuleks asetada tuule eest kaitstud kohale. Sügisel enne külmasid tuleb taim tagasi tuppa tuua ja asetada valgesse ning jahedasse kohta. Kuna ta ei sobi siseruumidesse, kasutati ka vanasti seda taime siseruumides vaid pidulikel sündmustel. Loorebripuu vajab palju kastmist ja piserdamist, muld peab olema pidevalt niiske. Loorberipuu vajab ka pügamist, pügamisega saab taimele anda väga huvitava välimuse.

Kasvutingimused
Suvel sobivad talle väga hästi välitingimused, talvel on temaga aga keerulisem, sest siis vajab ta jahedat ja valget kasvukohta. Temperatuur peaks jääma talvel vahemikku 2-6 kraadi.

Ei sobi toataimeks.

Leia sarnaseid tooted