Otsi!

Harilik luuderohi

Hedera helix
Luuderohi on väga levinud taim, keda kasvatatakse nii toas kui ka õues. Ta on pärit Euroopast, vähesel määral kasvab teda isegi Eestis, kus ta on looduskaitse all. Looduses võib ta ronida kõrgemale kui 25 meetrit. Luuderohi on väga pikaealine taim, vanimad taimed on pea 500 aastat vanad. Lillepoodides on taime müügil väga erinevatel viisidel ja suurustes, alates väga väikesest võrsest kuni juba ilusate ja suurte ripptaimedeni välja. Luuderohust saab teha väga huvitavaid kujusid, selleks on vaja vaid traadist võrestikku, mille peal saab luuderohi kasvada. Saavutamaks mingit huvitavat kuju (näiteks püramiid), tuleb lihtsalt näha natuke rohkem vaeva ja aidata taime ronimisel: siduda võrseid või siis punuda võrseid traadist võrestikule.

Hooldusjuhend
Luuderohi ei vaja palju kastmist, kastmiste vahel peaks mulla pealmine kiht läbi kuivama. Väga oluline on taime veega piserdada. Kui soovite, et taim oleks tihedam ja kindla suurusega, siis tuleb tema võrseid regulaarselt kärpida.

Kasvutingimused
Luuderohi talub väga erinevaid valgustingimusi: nii valgeid kui ka varjulisi. Temperatuuri poolest meeldivad taimele rohkem jahedamad kui soojad temperatuurid (talvel oleks ideaalne umbes kümme kraadi).Leia sarnaseid tooted