Otsi!

Alpikann

Cyclamen persicum
Looduses kasvavad alpikannid Vahemere ääres. Taimed mis on mõeldud toataimena, on saadud sordiaretuse käigus. Alpikannil on väga palju erinevaid sorte, mis erinevad nii õie kuju kui värvuse poolest. Eestis kasvatatud alpikannid on müügil sügiseti, muul ajal müügis olevad taimed on pärit Hollandist. Keskküttega korteris ta väga kaua ei õitse, sest tingumused on tema jaoks liiga soojad ja kuivad, kuid heade tingimuste juures võib taim õitseda mitu aastat järjest.

Hooldusjuhend
Kastmist vajab alpikann palju, kastmise juures tuleb jälgida, et vesi ei satuks mugulale! Vee sattumine mugulale põhjustab mädanemist ja taime hukku. Kõige parem on teda kasta nii: valada vett poti all olevale alusele, hoida nii paar tundi, et vesi imbuks ja seejärel üleliigne vesi ära valada. Liiga vähesest kastmisest annavad kõige paremini märku õie varred, mis sel puhul vajuvad longu. Kui taim on lühiajaliselt liiga vähe vett saanud, siis on võimalik teda veel päästa.

Kasvutingimused
Alpikann vajab valget ja jahedat ruumi, õitsemise ajal ei tohiks temperatuur olla kõrgem kui 15 kraadi. Õitsev alpikann kardab tõmbetuult!Leia sarnaseid tooted