Otsi!

Sulgaspar

Asparagus setaceus
Sulgaspar on oma välimuselt sarnane sõnajalale, inglise keeles kutsutaksegi teda sõnajalg asparaguseks (asparagus fern). Sulgaspar on pärit Lõuna-Aafrikast. Looduses õitseb sulgaspar tavaliselt suve lõpu poole, õite värv on valge. Tavaliselt taim toas õide ei puhke. Taime hooldamisel tasub olla ettevaatlik, sest tema lehe rootsud on teravad ja nendega võib endale kätte lõigata. Sulgaspar ei vaja palju hooldust, tema puhul on oluline jälgida, et muld oleks pidevalt niiske.

Hooldusjuhend
Sulgaspar vajab kasvamiseks niisket mulda. Vaatamata sellele, et taime juured on tugevad ja peavad vastu ka põua perioode, kasvab taim kõige paremini ühtlaselt niiskes mullas. Väetada tuleks sulgasparit kevadeti. Kevadel tuleks ka taime oksi kärpida, kindlasti tuleb eemaldada kollaseks läinud oksad.

Kasvutingimused
Sulgaspar vajab valget või poolvarjulist kasvukohta. Kui taime lehed muutuvad kollaseks, on see märk sellest, et taime on liiga vähe kastetud või taim on liiga pimedas. Sobilikud temperatuurid taimele jäävad vahemikku 16-20 kraadi.Leia sarnaseid tooted