Otsi!

Dereema draakonipuu

Dracaena deremensis
Draakonipuud on väga populaarsed toataimed, sest nad on vastupidavad ja nõuavad vähe hooldamist. Dereema draakonipuul on rohelised lehed, milledel on kitsad valged triibud. Draakonipuu nooremad oksad on tavaliselt rõngastega, mis tekivad langevatest lehtedest. Kui teie draakonipuu kasvab liiga suureks, siis võite ta tüvest suvaliselt kohalt lühemaks lõigata: mõne aja pärast kasvatab draakon vana tüve lõike kohale uued tüved ja neid tavaliselt rohkem kui üks. Selline uute tüvede kasvatamise viis on andnud draakonipuudele ka oma nime - ka draakonil kasvab maha raiutud pea asemele ju kolm uut pead!

Hooldusjuhend
Dereema draakonipuu vajab aastaringselt mõõdukat kastmist. Tuleks jälgida, et muld läbi ei kuivaks! Draakonipuule ei meeldi, kui ta poti alla jääb vesi, seega peale kastmist tuleb üleliigne vesi poti alt ära valada, kui seda mitte teha, lähevad draakonipuu juured mädanema. Draakonile meeldib kõrge õhuniiskus, seetõttu on soovitatav draakonipuu pott asetada niiske liivaga alusele või kui see pole võimalik, siis nädalas paar korda piserdada draakonipuu lehti veega. Kui dereema draakonipuu lehtedele tekivad tumekollased laigud, siis selle järgi on võimalik järeldada, et talle kas ei sobi kasvukoht või on hooldamisel tehtud vigu. Laikude põhjuseks võib ka olla tõmbetuul.

Kasvutingimused
Vaatamata sellele, et draakonipuu on väga vastupidav taim, vajab ta valget või poolvarjulist sooja kohta. Temperatuur ei tohiks langeda alla 15 kraadi. Otsest päikesevalgust draakonipuu ei talu. Dereema draakonipuu on väga tundlik külma ja tõmbetuule suhtes, seega lahtise akna all kasvamine pole talle meelepärane.

Kardab tõmbetuult!

Leia sarnaseid tooted