Otsi!

Tõlvlehik

Spatiphyllum
Spatiphyllum kuulub võhaliste sugukonda ja kasvab Lõuna-Ameerikas. Spatiphyllum on NASA teadlaste uuringute järgi üks paremini õhku puhastavaid taimi. Tõlvlehikuid on lillepoodides müüa erineva suurusega, alates minist ja lõpetades rohkem kui meetri kõrguse taimega. Spatiphyllumil on tõlvõisik, mis vananedes muutub valgest roheliseks. Looduses valmivad tõlvlehikul ka viljad, kuid toataimel neid ei valmi. Eestis on sortidest peamiselt müügil cupido, sensation ja sweet chico - nende erinevused seisnevad tõlvõisiku suuruses ja kujus.

Hooldusjuhend
Tõlvlehik on vähenõudlik taim, kui välja jätta see, et teda on vaja regulaarselt piserdada. Kui piserdamiseks pole aega, võib taime asetada ka märja liivaga alusele. Kasta võib teda kord nädalas (täiesti piisav), kuid kuiva õhuga ruumis oleks vaja teda siiski natuke tihedamalt kasta. Väetada tuleks teda lahja väetisega, sest liiga rammus väetis kahjustab taime.

Kasvutingimused
Tõlvlehikule meeldib poolvarjuline valgus ja soe õhk. Temperatuur ei tohiks langeda alla 18 kraadi.Leia sarnaseid tooted