Otsi!

Harilik mürt

Myrtus communis
Mürtid kasvavad looduses Vahemere ääres ja Kanaari saartel. Mürt on peente okste ja väikeste lehtedega tihe põõsas, mille kuju saab pügamise teel huvitavamaks muuta. Eestis on tema kasvatamine suhteliselt keeruline, sest talvel on tema jaoks toas liiga soe, suvel tuleks ta aga õue istutada. Seepärast korteris teda kasvatada ei saa. talvel vajab mürt alla 10 kraadist temperatuuri, sest liiga soojas kasvab taim edasi ja muutub seeläbi nõrgaks ning sureb. Mürt on õitsev taim, kuid õitsemiseks vajab ta väikest potti ja korralikku hooldust. Samas kui temaga vaeva näha, on ta väga pikaajaline taim.

Hooldusjuhend
Mürt on kastmise suhtes kapriisne taim: liiga palju kastes ta sureb ja liiga vähe kastes samuti. Kasta oleks teda vaja pehme veega ja mõõdukalt. Parim oleks leida oma taimele sobiv režiim ning kasta siis vastavas koguses vastaval ajal. Et taim säilitaks oma tiheduse ja kuju, on teda vaja ka pügada.

Kasvutingimused
Talvel vajab mürt jahedaid temperatuure, suvel tuleks ta aga õue tõsta, kus ta saab piisavalt valgust (ka talvel vajab taim palju valgust). Talvine ideaalne temperatuur on 5 kraadi, suvel 20 kraadi ringis.

Vajab väga palju hooldust, ei sobi korterisse!

Leia sarnaseid tooted