Otsi!

Kollane tiigerlehik

calathea crocata
Kollane tiigerlehik on Lõuna-Ameerikast pärit õitsev taim. Ta kuulub marantaliste sugukonda, mille kõik liikmed vajavad vähe valgust, aga kõrget õhuniiskust. Ta on küll lihtsalt hooldatav, kuid kui soovite taime uuesti õitsele saada, peate selleks talle looma ideaali lähedased tingimused. Kollasel marantal on kaunid tumekollased või oranžid õied, sordiaretuse tõttu on olemas ka valgete õitega taime. Kollane tiigerlehik on ka ilma õiteta kaunis taim, sest tema lehed on marantalistele omaselt huvitava ja kauni mustriga.

Hooldusjuhend
Kollane tiigerlehik vajab suvel rohkelt kastmist, talvel vähem. Samuti on taimele oluline kõrge õhuniiskus, seega tuleb teda regulaarselt veega piserdada. Kui piserdada pole võimalik, siis tuleks ta asetada niiske liivaga täidetud alusele või siis samblale, mis mõlemad aitavad õhuniiskust hoida. Kastmise juures on oluline jälgida, et peale kastmist poti alla vett ei jääks. Kollane maranta on nn lühipäeva taim, st et kui soovite teda uuesti õitsele saada, peate aastas teda vähemalt 6-8 nädalat pimendama. Soovitavalt algab pimendusperiood augustis ja kestab septembri keskpaigani (sarnaselt jõulutähele).

Kasvutingimused
Kollane tiigerlehik vajab kasvamiseks sooja ja niisket õhku, toatemperatuur ei tohiks ka talvel langeda alla 16 kraadi.Leia sarnaseid tooted