Otsi!

Brasiilia sugalill

Ctenanthe burle marxii
Brasiilia sugalill on pärit Lõuna-Ameerikast, toataimena kasutatakse hübriide. Sugalillel on väga huvitava mustriga lehed. Valguse poolest pole sugalill väga nõudlik, seega saab teda asetada aknast eemale, mis teeb selle taime sobilikuks ka kontorisse. Sugalill kuulub marantaliste sugukonda ja tal on sarnased hooldustingimused nagu seda on marantal ja tiigerlehikul.

Hooldusjuhend
Brasiilia sugalill vajab suvel rohket kastmist, talvel tuleks teda aga vähem kasta. Samuti vajab taim kõrget õhuniiskust, seega tuleb teda regulaarselt veega piserdada. Kui piserdada pole võimalik, siis tuleks ta asetada niiske liivaga täidetud alusele või siis samblale, mis mõlemad aitavad hoida õhuniiskust. Kastmise juures on oluline jälgida, et peale kastmist poti alla vett ei jääks!

Kasvutingimused
Brasiilia sugalill vajab kasvamiseks poolvarjulist või varjulist sooja kohta. Temperatuur ei tohiks langeda alla 15 kraadi. Nagu teistegi kirjuleheliste taimede puhul saab valgustingimuste sobilikkusest aru lehtede järgi: kui taimel on liiga pime, siis tuhmuvad lehe värvid ja lehel olev muster muutub häguseks. Liiga valge keskkonna puhul lehed aga kolletuvad.

Vajab kõrget õhuniiskust!

Leia sarnaseid tooted