Otsi!

Valgeroodne maranta

Maranta leuconeura
Looduses kasvavad marantad Lõuna-Ameerikas. Teda saab kasvatada nii ronitaimena kui ripptaimena. Et maranta üles poole roniks, on vaja samblast tokki, mille külge taime varred saaks kinnitada. Ripptaimena tuleks ta asetada lihtsalt amplisse. Autori meelest kõige kaunima efekti annab maranta kui ta kasvab mõne suurema taime istutuspoti peal või ripub mööda suurema taime potti alla. maranta on populaarne tänu oma huvitavalt kirjudele lehtedele. Maranta on õitsev taim, aga tema väikesed ja ilmetud õied jäävad lehe mustri varju.

Hooldusjuhend
Maranta vajab suvel rohkem kastmist kui talvel. Samuti vajab taim kõrget õhuniiskust, seega tuleb teda regulaarselt veega piserdada. Seepärast sobib ta ka suurema taime istutuspoti kaunistuseks, sest suurem pott annab ka õhuniiskuset juurde. Kastmise juures on oluline jälgida, et peale kastmist poti alla vett ei jääks.

Kasvutingimused
Maranta vajab kasvamiseks poolvarjulist või varjulist sooja kohta. Temperatuur ei tohiks langeda alla 15 kraadi. Nagu teistegi kirjuleheliste taimede puhul saab valgustingimuste sobilikkusest aru lehtede järgi. Liiga pimedas taime lehe värvid tuhmuvad ja lehel olev muster muutub häguseks. Liiga valgete tingimuste puhul lehed aga kolletuvad.

Vajab kõrget õhuniiskust!

Leia sarnaseid tooted