Otsi!

Blossfeldi kalanhoe

Kalanchoe blossfeldiana
Kalanhoe on pärit Madagaskari mägedest, ta kuulub sukulentide hulka. Kalanhoe on õitsev taim, mille õisi on tänu sordi aretusele väga erineva värvusega: kollaseid, punaseid, roosasid, valgeid, lillasid jne. Kalanhoe õied püsivad mitu kuud, seda aga eeldusel, et tema eest kantakse ka hoolt. Lillepoodides on kalanhoesid müügil eri suurustega alates minist ja kuni suures potis oleva nn pallini.

Hooldusjuhend
Kalanhoe vajab mõõdukat kastmist, nädalas ühest korrast täiesti piisab. Samuti on soovitatav taime veega piserdada. Taimel on paksud nahkjad lehed, mis koguvad kergesti tolmu, seega on soovitav taime lehti niiske lapiga puhastada. Väetamist kalanhoe eriti ei vaja, seda tuleks kasvuperioodil teha vaid paar korda.

Kasvutingimused
Kalanhoe vajab palju valgust, kuid samas ei taha ta ka otsest päikesevalgust! Kalanhoe on nn lühikese päeva taim, st et teda tuleb pimendada: päevas saadava valguse periood ei tohiks ületada üheksat tundi, soovitatav on seda teha kuuel nädalal aastas. Temperatuuri poolest sobib kalanhoele tavaline toatemperatuur, mis ei tohiks langeda alla 15 kraadi.

Vajab pimendamist!

Leia sarnaseid tooted