Otsi!

Sirge noliina

Beaucarnea stricta
Sirge noliina on pärit Mehhikost. Ta on väga vähenõudlik, aeglaselt kasvav igihaljas taim, seepärast sobib ka algajale taimekasvatajale või kontorisse. Kui teil on kodus kass, siis te võite olla kindel, et kõik muud kraapimiseks ostetud vahendid kaotavad kassi jaoks oma võlu. Tavaliselt selline kasside lemmikuks olemine lõppeb noliinale surmavalt, sest kassid kraabivad taime tüve ja taim sureb välja. Noliina kasvab väga aeglaselt, poodides müügil olevad taimed on kahe kuni kaheksa aastased. Mida elujõulisem noliina, seda pikemad on taime lehed. Kui korralikult taime eest hoolt kanda, võivad ta krussis lehed ulatuda maani.

Hooldusjuhend
Noliina hooldamine on väga lihtne: kasta tuleks teda harva, sest taim suudab kuni aastase veevaru oma juurtes talletada (mõistlik oleks teda kasta kord kuus). Peamiseks põhjuseks miks noliinad kodus välja surevad, on üle kastmine. Kastmiste vahel on soovitatav aeg-ajalt taime lehti veega piserdada. Oluline on jälgida, et peale kastmist ei jääks poti alla vett.

Kasvutingimused
Noliina kardab külma, seega tuleks vältida külma kätte jäämist. Talle meeldib soe ja kuiv õhk. Noliina on küll kõrbe taim, mis looduses kasvab otses päikese valguse käes, kuid kodus kasvades talub ta ka vähese valgusega kasvukohta, kuigi eelistab ta siiski valget kohta.

Kardab külma!

Leia sarnaseid tooted