Otsi!

Käändnoliina

Beaucarnea recurvata
Käändnoliina on pärit Mehhikost, ta on väga vähe nõudlik ja aeglaselt kasvav igihaljas toataim - seepärast sobib ka algajale taimekasvatajale või kontorisse. Kui teil on kodus kass, siis te võite kindel olla, et kõik muud kraapimiseks ostetud vahendid kaotavad kassi jaoks oma võlu. Tavaliselt lõpeb kasside lemmikuks olemine noliinale surmavalt. Käändnoliina ja sirge noliina vahe seisneb nende väljanägemises: Käändnoliina on tavaliselt mitme haru ja väga huvitavate kujudega (poest ostes on ta ka kallim).

Hooldusjuhend
Noliina hooldamine on väga lihtne: kasta tuleks teda harva, sest taim suudab kuni aastase veevaru oma juurtes talletada. Kõige õigem oleks teda kasta kord kuus. Peamiseks põhjuseks miks noliinad kodus välja surevad, on üle kastmine. Kastmiste vahel on mõistlik aeg-ajalt taime lehti veega piserdada. Oluline on jälgida, et peale kastmist ei jääks poti alla vett.

Kasvutingimused
Noliina kardab külma - talle meeldib soe ja kuiv õhk. Noliina on küll kõrbe taim, mis looduses kasvab otses päikese valguse käes, kuid kodus kasvades talub ta ka vähese valgusega kohta (kuigi eelistab siiski valget kohta).

Külmakartlik taim!

Leia sarnaseid tooted