Otsi!

Aglaonema

Aglaonema
Maailmas on umbes 20 sorti aglaonemasid, nad kasvavad peamiselt Aasia soodes ja vihmametsades. Suurem osa agalaonema liike õitsevad, kuid nende õied jäävad ilu poolest lehtede mustri varju. Agalaonemade kõrgus võib olla alates 30cm kuni 150cm. Lillepoes määrabki hinna tema kõrgus. Mida suurem taim, seda rohkem maksab. Aglaonemad on väga vähenõudlikud taimed, seega sobivad ideaalselt kontorisse.

Hooldusjuhend
Aglaonema vajab niisket õhku ja mõõdukat kastmist. Kastmisel tuleb jälgida, et muld läbi ei kuivaks - soovitatav on kastmiste vahel taime veega piserdada.

Kasvutingimused
Nagu ennist sai mainitud, pole aglaonema väga nõudlik taim, see kehtib ka kasvutingimuste kohta. Taim tuleks asetada poolvarjulisse kohta, otsest päikesevalgust ta ei talu. Nagu väga paljude teiste kirjuleheliste taimedega, nii kaob ka aglaonema lehtedelt muster ja värv tuhmub, kui ta on liiga pimedas kohas. Kui võimalik, asetage aglaonema põhjapoolsele aknale, see on tema jaoks ideaalne kasvukoht. Taim on tundlik külmale: alla 10 kraadi ei tohiks temperatuur kindlasti langeda!

Kardab külma!

Leia sarnaseid tooted