Otsi!

Jaapani fatsia

Fatsia japonica
Nagu taime nimi juba ütleb, on see põõsastaim pärit Jaapanist. Fatsiat leidub ka Korea subtroopilistes metsades. Looduses võib taim kasvada kuni viie meetri kõrguseks, toa tingimustes jääb taime kasv kuni kahe meetri kõrguseks. Fatsial on väikesed valged õied. Looduses valmivad fatsiale ka marjad. Jaapanis on fatsia väga populaarne aiataim, sest sobivates tingimustes on ta väga kaunis ja tihe põõsas. Fatsia lehed meenutavad välimuselt vahtra lehti.

Hooldusjuhend
Jaapani fatsia vajab kasvamiseks ohtralt vett, kasvuperioodil tuleks jälgida, et muld oleks pidevalt niiske. Kastmiste vahel tuleb teda regulaarselt veega piserdada. Kui Jaapanis kasvab taim õues, siis Eestis võib teda õue viia vaid suveks. Fatsial on suured lehed, mis koguvad väga hästi tolmu. Et taime tervis parem oleks, tuleks regulaarselt lehti niiske lapiga puhastada. Taime tuleks väetada kasvuperioodil paar korda kuus, talvel pole väetist tarvis.

Kasvutingimused
Kasvamiseks vajab fatsia niisket ja jahedat õhku. Valgustingimustest on talle meelepärased poolvarjuline või valge, otsest päikesevalgust ta aga ei talu. Fatsia ei sobi väga hästi toataimeks, sest ta ei kannata kõrgeid temperatuure: ruum kus taim asub, ei tohiks olla soojem kui 15 kraadi. Tõmbetuul fatsiale ei meeldi, seega tuleks ta lahtisest aknast eemale asetada.

Vajab tihedat kastmist ja kardab tõmbetuult!

Leia sarnaseid tooted