Otsi!

Põõsas-tõlvpuu

Cordyline fruticosa kiwi
Põõsas-tõlvpuid leidub Aafrikast Austraaliani. Põõsas-tõlvpuid aetakse sageli segamini lõhnavate draakonipuudega, sest ka neil on väga kaunid ja erivärvi triibulised lehed. Sordil kiwi on rohelised lehed, millede äärtes on laiad punased triibud. Esimeseks taimeks põõsas-tõlvpuu ei sobi, sest ta on väga kapriisne taim ja tema hooldus nõuab palju aega ja hoolt.

Hooldusjuhend
Kasta tuleb põõsas-tõlvpuud regulaarselt: suvel peaks muld olema kogu aeg kergelt niiske, talvel aga peaks pealmine mullakiht ära kuivama. Kastmiste vahel tuleb taime regulaarselt piserdada, soovitavalt iga päev. Kui nii tihti piserdada pole võimalik, siis tuleb taime pott asetada märja liiva või samblaga niiskele alusele. Pärast kastmist ei tohi poti alla vett jääda, see tuleb kindlasti ära valada! Väetada tuleks taime paar korda kuus, puhkeperioodil üldse mitte.

Kasvutingimused
Põõsas-tõlvpuu vajab kasvamiseks sooja, temperatuur võiks olla vahemikus 20-25 kraadi. Samuti vajab ta palju valgust, kuid otsene päikesevalgus kahjustab taime lehti. Liiga pimedas taime lehed tuhmuvad ja värvi küllus kaob - tavaliselt muutuvad lehed ebamääraselt roheliseks. Taim kardab tõmbetuult, seega ei tohiks ta olla lahtise akna all.

Väga kapriisne taim!

Leia sarnaseid tooted