Otsi!

Bambuse lühitutvustus

Bambuse teekond Euroopasse
• Fargesia on pärit mägistelt Hiina aladelt. Meile tuntud liigil on kitsad väikesed lehed ja punakad võrsed, nad ei kasva väga suureks ning on vastupidavad taimed.


• Eelmise sajandi keskel vaimustus prantsuse botaanik ja ärimees Eugène Mazel oma mitmetel reisidel Aasiasse sedavõrd bambusesse, et tõi suure hulga liike Euroopasse kaasa. Ta istutas taimed oma kodukohta Lõuna-Prantsusmaal Anduze linna lähistele.
• Sealne kliima sobis bambusele üllatavalt hästi ja mõned liigid kasvasid üle 20 m kõrguseks. Sellest sai Euroopa esimene bambuse aed, kus kasvas ka muid eksootilisi taimi ja haruldusi. Õnneks on tema rajatud park Bambuseraie de Prafrance on olemas ka tänapäeval. Viimase 20 aastaga on pargist saanud atraktsioon taimehuvilistele turistidele. See on hingetuks võttev näide sellest, mida kõike võib bambusega korda saata.
Hooldamine
• Sobiv kasvukoht on valgusküllane kuid mitte otsese päikese käes. Ei soovita taime otse põrandale panna ning mitte uste ja akende lähedusse, et vältida tuuletõmbust. Samuti tuleks vältida radiaatorite lähedust. Kasta tuleb regulaarselt ja piisavalt palju. Hea hoolduse korral püsib bambusetaim aastaid kaunina. Kui taime kasv peaks liigselt vohama hakkama, siis soovitatakse kevadel võrseid kärpida.
• Fargesia murielae "Mae" kasvab kuni 2 m kõrguseks, ei aja liiga palju võrseid ning on väga vastupidav.
• Bambusetaime saab osta aastaringselt kuid parim aeg koju toomiseks on kevadel. Taim vajab palju vett. Mulla läbikuivamine võib lõppeda taime surmaga. Seetõttu võib soovitada bambustaim kohe pärast ostu suuremasse potti umber istutada. Et tegemist on sootaimega, siis sobib talle “jalad vees” olek ehk see kui potialusel on vesi.
• Väetada tuleks kasvuperioodil iga 2 nädala tagant kuid väga väikestes kogustes.