Otsi!

Jutud lilledest

Õhku puhastavate taimede top 10
Kuigi võiks arvata et kõik taimed majapidamises puhastavad õhku, siis päris nii see siiski pole. NASA poolt teostatud uuringud erinevate taimedega on andud päris huvitavad tulemused, nende võime kohta õhku puhastada. Silmas tuleb pidada ka seda, et õhku puhastava effekti saamiseks peaks olema iga 10 ruutmeetri kohta vähemalt üks taim. Nimistusse lisasime vaid taimed, mis on pea alati kättesaadavad ka Eestis.

Nõelköis ja hõbeköis – tuntud amplitaimed
Sulgjas nõelköis Epipremnum pinnatum, (tuntakse ka nimega tarsaniköis) on vähenõudlik toataim, talub nii varjulist kasvukohta kui vähest kastmist. Teda on üsna lihtne kasvatada ja seetõttu sobib hästi algajale toalillehuvilisele.

Bambuse lühitutvustus

Bambuse teekond Euroopasse
• Fargesia on pärit mägistelt Hiina aladelt. Meile tuntud liigil on kitsad väikesed lehed ja punakad võrsed, nad ei kasva väga suureks ning on vastupidavad taimed.

Jõulutähe kodus kasvatamine
Jõulutähe kodus kasvatamisel tehakse palju vigu. Kes tahab lillega askeldada pikemalt kui vaid pühade ajal, see peab kinni pidama mõnest reeglist.
Põhilisi vigu on kaks: vähene valgus, sest jõulutäht pannakse lauale keset tuba ja teda hoitakse liiga soojas.

Kuidas päästa kuivanud taim
Pärast pikemat kodust eemal viibimist juhtub tihti, et teie toalill on närbunud, sest ta on saanud liiga vähe vett. Paljude õrnade taimede puhul ei aita enam mingisugune päästmine, kuid elujõulisemaid ja vähenõudlikumaid taimi on veel võimalik päästa.

Toasõnajalad
Troopilised ja lähistroopilised sõnajalaliigid – õitsema nad ei hakka, kuid ilusad on nad kogu aasta

Asalea

Asalea e. simsi rodo Rhododendron simsii. Asalea teekond Euroopasse kulges läbi Inglismaa Saksamaale, kus Dresden kujunes asalea ja kameelia tootmiskeskuseks 20 saj.alguses.

Maagiline armulill Nepenthes

Nepenthes e. kanntaim on oma nime saanud taimest saadava maagilise armujoogi järgi, mis panevat unustama kõik kannatused. Samas on ta lõks ettevaatamatutele putukatele, kes sinna sisse kukkuda võivad.

Huvitavaid fakte jõulutähe kohta

Jõulutäht on väga kapriisne taim, mis tekitab tihti küsimust, et miks sellist taime, mis kardab külma, tõmbetuult jne kasutatakse just jõulude aja, sellele me vastata ei oska, kuid pakume teile muid huvitavaid fakte jõulutähtedest.

Guzmania
Anname ülevaate populaarsest rohttaimede sugukonnast bromeelialised e. ananassilised, peatudes pikemalt gusmaanial. On ju gusmaania oma erksate värvidega kevadvärskuse tooja.